fot. twitter.com

Kutno: Policja nie szuka matki dziecka zostawionego w oknie życia

W oknie życia w Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża w Kutnie (Łódzkie) pozostawiono w piątek niemowlę. Po przebadaniu dziecka, okazało się, że jest ono zdrowe. Policja nie będzie poszukiwać jego matki.

„Po przewiezieniu dziecka do kutnowskiego szpitala i poddaniu go badaniom okazało się, że jest zdrowe. Policja nie będzie wszczynać poszukiwań jego matki; dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo” – poinformowała sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Chłopiec został pozostawiony ok. godz. 14.30 w jedynym w Kutnie oknie życia ulokowanym w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II. Miejsce to istnieje od dziesięciu lat i po raz pierwszy znaleziono w nim dziecko.

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju działa dziś kilkadziesiąt okien życia.

PAP

drukuj