fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Winnicki: PO jest partią jałową. Tak naprawdę stała się w Polsce drugą partią lewicową, która jest nieodróżnialna od partii W. Czarzastego i A. Zandberga

Platforma Obywatelska jest partią jałową. Tak naprawdę stała się w Polsce drugą partią lewicową, która jest nieodróżnialna od partii Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga. 4 lipca Konfederacja przedstawi program będący alternatywą dla Polskiego Ładu. Znajdą się tam rolnictwo oraz ochrona zdrowia, dlatego że my chcemy zmian systemowych, a nie tylko prostego dosypywania pieniędzy – powiedział Robert Winnicki, poseł Konfederacji, w rozmowie z TV Trwam.

Poseł Robert Winnicki odniósł się do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej.

– Donald Tusk dał się poznać w Polsce jako polityk gnuśny, leniwy, obsługujący interesy szemrane politycznie. Na arenie międzynarodowej dał się poznać jako człowiek, który głównie służył Berlinowi, Angeli Merkel, a po zakończeniu swojej kariery w Brukseli dał się poznać jako zgryźliwy internetowy troll. Nie sądzę, żeby jego powrót do polskiej polityki cokolwiek zmienił – mówił poseł Konfederacji.

Rozmówca TV Trwam skomentował stan polityczny Platformy Obywatelskiej.

– Platforma Obywatelska jest partią jałową. Tak naprawdę stała się w Polsce drugą partią lewicową, która jest nieodróżnialna od partii Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga – podkreślił polityk.

Konfederacja przedstawi swoją alternatywę dla Polskiego Ładu.

4 lipca Konfederacja przedstawi program będący alternatywą dla Polskiego Ładu. Znajdą się tam rolnictwo oraz ochrona zdrowia, dlatego że my chcemy zmian systemowych, a nie tylko prostego dosypywania pieniędzy, które nic nie zmienią w funkcjonowaniu ośrodków zdrowia czy szpitali. Chcemy realnej i jakościowej zmiany – zaakcentował parlamentarzysta.

– Rolnictwo w Polsce jest jednym z kół zamachowych gospodarki. Prawo i Sprawiedliwość dokonało jesienią zamachu na rolnictwo. Na szczęście „Piątka Kaczyńskiego” została przerwana. Konfederacja chce być z rolnikami i będzie prezentowała program również w tym zakresie – podsumował poseł Robert Winnicki.

radiomaryja.pl

drukuj