R. Terlecki: Jeśli PO chce debaty, to niech przedstawi swój program

Platforma Obywatelska nie ma programu na przyszłośćocenił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jeżeli Platforma chce debatować, to najpierw powinna przedstawić swój program.

Politycy PiS wskazują, że Platforma Obywatelska jest niewiarygodna, ponieważ zmienia zdanie w kluczowych kwestiach. Politycy Platformy czekają na decyzję partii rządzącej do piątku.

Poseł Ryszard Terlecki zwrócił uwagę, że największa partia opozycyjna wcześniej kwestionowała program Rodzina 500 plus, a teraz chce jego rozszerzenia. Podobnie jest także z kwestią przyjmowania uchodźców. Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nie chce przyjmować nielegalnych imigrantów. Jednak rząd PO–PSL zgodził się na przyjęcie ok. 10 tys. cudzoziemców do naszego kraju.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest zainteresowane poważną i merytoryczną debatą.

Chętnie będziemy debatować, rozmawiać i dyskutować z opozycją, która będzie miała coś konkretnego do powiedzenia. Dopóki tak nie jest, to jesteśmy zmuszeni czekać aż opozycja zmądrzeje, namyśli się, zbierze i załagodzi wewnętrzne spory, a przede wszystkim zakończy epokę opozycji totalnej – powiedział Ryszard Terlecki.

PO oczekuje debaty z politykami PiS-u na temat programów partii. Ten pomysł przedstawiono po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się do Platformy Obywatelskiej z czterema pytaniami. Posłowie PiS-u pytali m.in. o przyjmowanie uchodźców czy podwyższenie wieku emerytalnego.

 

RIRM

drukuj