fot. PAP/Andrzej Grygiel

Katowice: W południe odbędzie się konwencja tematyczna PiS

W Katowicach odbędzie się dziś druga z pięciu tematycznych konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki omówią propozycje dotyczące rozwoju gospodarczego.

W samo południe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się gospodarcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów partii rządzącej, którego celem jest osiągnięcie europejskiego standardu życia dla naszych rodaków – podkreśla minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Te najbliższe lata to będą lata, kiedy będziemy stawiali bardzo silnie na rozwój, żeby Polacy więcej zarabiali, dlatego że niestety z tym nie jest najlepiej. A jeżeli chcemy osiągnąć europejski standard życia, to również chcemy, żeby Polacy otrzymywali europejskie wynagrodzenia, więc kluczem tutaj jest gospodarka, pobudzanie rozwoju, kluczem są inwestycje – wskazuje minister Jerzy Kwieciński.

Według medialnych doniesień, w trakcie konwencji premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić „piątkę” PiS-u dla przedsiębiorców. Premier ma omówić m.in. nowy sposób liczenia ZUS-u dla mikrofirm. Po spotkaniu w Katowicach Jarosław Kaczyński weźmie udział w konwencji okręgowej PiS w Wadowicach. Z kolei premier odwiedzi kilka miejscowości na Śląsku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj