fot. PAP/Leszek Szymański

R. Giertych lub Sz. Hołownia kandydatami do zastąpienia L. Staroń w Senacie w przypadku jej wyboru na RPO

Roman Giertych albo Szymon Hołownia mogliby zastąpić Lidię Staroń na stanowisku senatora, gdyby została Rzecznikiem Praw Obywatelskich – poinformowała dzisiejsza prasa. Jeden z dzienników wskazał, że jeszcze zanim Sejm przegłosował kandydaturę Lidii Staroń, w partiach opozycyjnych ruszyły poszukiwania osoby na jej miejsce w Senacie.

Na giełdzie nazwisk osób, które mogłyby zastąpić Lidię Staroń na urzędzie senatora, mają być Szymon Hołownia, Roman Giertych, a także m.in. prof. Tadeusz Iwiński, były wieloletni poseł SLD z Olsztyna, czy b. senator prof. Ryszard Górecki. Możliwe jest też kandydowanie prof. Wojciecha Maksymowicza, posła, który z Porozumienia przeszedł do Polski 2050.

Jan Maria Jackowski, senator PiS, przyznał, że nazwisko Romana Giertycha pojawia się w kuluarach. Zwrócił uwagę, iż opozycja potraktuje ewentualne wybory uzupełniające jako sprawdzian swoich dotychczasowych działań.

– Sądzę, że opozycja potraktuje wybory jako kolejny test na swoje działania polityczne. Przy sympatiach i preferencjach wyborczych, jakie są w Olsztynie, opozycja ma szansę na osiągnięcie pozytywnego wyniku w wyborach, jeżeli one się odbędą, czyli jeśli senator Lidia Staroń zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Z informacji, które posiadam, wynika, że Roman Giertych jest niewątpliwie bardzo poważnie rozważany przez znaczną część opozycji jako kandydat w tych wyborach – powiedział Jan Maria Jackowski.

Sejm powołał we wtorek zgłoszoną przez PiS senator niezależną Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mogła objąć stanowisko, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat. Głosowanie odbędzie się jutro.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl