fot. facebook.com

R. Fogiel: Wielokrotnie podkreślaliśmy wagę polskiego rolnictwa i na pewno nie zamierzamy nikogo skrzywdzić

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel wskazał w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam, że zmiany w branży producentów zwierząt futerkowych nie są wprowadzane z dnia na dzień.Zamiar ten zgłaszaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość dawno temu. Pierwszy raz w formie ustawy 3 lata temu” – mówił.

Dziś w Warszawie odbywa się protest przeciw tzw. Piątce dla zwierząt.  Manifestacja organizowana jest przez związki rolnicze. Protest rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży, skąd uczestnicy przejdą przed Sejm. Następnie planowany jest przemarsz przed Pałac Prezydencki.

– Z głębokim szacunkiem podchodzimy do polskich rolników, udowadnialiśmy to wielokrotnie, kierując specjalne programy dla polskiej wsi, czy wprowadzając ogólne programy socjalne, które przyniosły rolnikom wiele dobrego. Wielokrotnie podkreślaliśmy wagę polskiego rolnictwa i na pewno nie zamierzamy nikogo skrzywdzić – powiedział Radosław Fogiel.

Zdaniem polityka, protest w dużej części jest wynikiem działań przedsiębiorców, którzy pod pretekstem ustawy dotyczącej tzw. Piątki dla zwierząt, chcą „załatwić” swoje interesy. Wicerzecznik poinformował o doniesieniach wskazujących, że „w niektórych przypadkach chodzi o rejestrację w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego”.

– Najważniejsze jest to, że wokół tej ustawy narosło wiele nieporozumień i przeinaczeń. Kiedy ona wejdzie w życie i wszyscy zobaczą, jak naprawdę wyglądają te przepisy, to może się okazać, że „z wielkiej chmury mały deszcz” – twierdził.

Gość programu zapewnił, że nowa ustawa nie skrzywdzi rolników ani przedsiębiorców.

– Nawet jeśli ktoś będzie musiał przebranżowić swoją produkcję, nikt nie zostanie skrzywdzony, bo będą wynegocjowane właściwe rekompensaty i odszkodowania, więc nikomu nie stanie się krzywda – zapewnił wicerzecznik PiS.

Radosław Fogiel wyjaśnił, że zmiany w branży producentów zwierząt futerkowych nie są wprowadzane z dnia na dzień.

– Zamiar ten zgłaszaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość dawno temu. Pierwszy raz w formie ustawy 3 lata temu – podkreślił dość programu „Polski punkt widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj