fot. facebook.com

Rozmowy wewnątrz koalicji rządzącej

Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, podkreśla, że zdecydowaną część warunków Porozumienia uda się spełnić. W ten sposób odnosi się do oświadczenia, w którym politycy Porozumienia uzależnili swoje funkcjonowanie w koalicji od poparcia ich postulatów dotyczących reform podatkowych, a także projektu PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.  

W sobotę odbyło się posiedzenie zarządu Porozumienia, podczas którego politycy mieli zdecydować o dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy. W konsekwencji wydali oświadczenie, w którym uzależnili swoje funkcjonowanie w koalicji od poparcia ich postulatów dotyczących reform podatkowych i projektu PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

W oświadczeniu zarząd Porozumienia poinformował, że nie poprze zmian w finansowaniu samorządów, zmian w prawie medialnym oraz zmian podatkowych bez uwzględnienia ich postulatów.

Myślę, że zdecydowaną część warunków uda się spełnić, bo Polski Ład nie jest podwyżką, ale jest ogromną obniżką podatków dla milionów Polaków – poinformował wicerzecznik PiS.

Lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin wskazuje, że na Polskim Ładzie stracą mikro, małe i średnie firmy.

– Nie stracą. Również dzięki temu, co wicepremier wynegocjował, kiedy Polski Ład tworzyliśmy, czyli tzw. ulgę dla klasy średniej. Jeżeli ktoś zarabia grube kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie to faktycznie będzie musiał nieco więcej do wspólnego budżetu się dołożyć. Głównie do służby zdrowia – podkreślił Radosław Fogiel.

Polityk PiS przyznał, że słyszał, iż Jarosław Gowin i Porozumienie mają przygotować kompromisową propozycję. Radosław Fogiel zastrzegł, że „podwaliny Polskiego Ładu się nie zmienią”.

TV Trwam News

drukuj