fot. flickr.com

R. Bochenek: W czwartek w Warszawie spotkanie przywódców Grupy Wyszehradzkiej

W czwartek w Warszawie spotkają się premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej – poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Spotkanie ma być okazją do przygotowania wstępnego stanowiska państw Grupy na szczyty UE w Brukseli i Rzymie – dodał.

„Potwierdzam, w czwartek w Warszawie dojdzie do spotkania przywódców krajów Grupy Wyszehradzkich. To spotkanie będzie preludium przed zbliżającym się szczytem w Brukseli jak i szczytem rzymskim pod koniec marca” – powiedział na briefingu prasowym Bochenek.

Jak dodał, spotkanie będzie okazją do omówienia bieżących spraw z agendy europejskiej, a także przygotowania wstępnego stanowiska na szczyt w Brukseli i Rzymie. Poruszona zostanie także kwestia jakości żywności w Europie Środkowo-Wschodniej – zaznaczył rzecznik rządu.

Poinformował też, że premier Beata Szydło w poniedziałek rozmawiała telefonicznie z premierami Czech Bohuslavem Sobotką, Słowacji Robertem Fico i Węgier Viktorem Orbanem, a także z premierem Malty Josephem Muscatem.

Najbliższy szczyt państw UE odbędzie się 9-10 marca w Brukseli.

Przywódcy unijni w marcu, w 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, mają przyjąć wspólną deklarację. Dokument ma stanowić podsumowanie procesu integracji oraz odniesienie do przyszłości Wspólnoty.

PAP/RIRM

drukuj