PSP: Na miejscu katastrofy w Poznaniu zakończono działania poszukiwawczo-ratownicze

Na miejscu katastrofy budowlanej w Poznaniu zakończono działania poszukiwawczo-ratownicze – poinformował w poniedziałek późnym wieczorem PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt. Teren akcji zostanie teraz przekazany policji.

Kamienica przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu zawaliła się w niedzielę rano, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu. Od tego czasu nieustannie trwała akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Jak poinformował PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt, działania straży przy kamienicy zakończyły się w poniedziałek o godz. 23.27. Teren akcji zostanie teraz przekazany policji.

W wyniku wybuchu i zawalenia się budynku zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych. W poniedziałek rannych przebywających w poznańskim szpitalu odwiedził prezydent Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl