fot. PAP/Tomasz Waszczuk

PSP: W poniedziałek Straż Pożarna interweniowała 720 razy w związku z pogodą

W związku z warunkami atmosferycznymi, które występowały w poniedziałek w Polsce zastępy Straży Pożarnej interweniowały 720 razy – poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak podał rzecznik w związku z opadami śniegu straż wyjeżdżała do akcji 608 razy, silny wiatr spowodował 102 wyjazdy służb, a opady deszczu i przybierania wody były powodem 10 akcji strażaków.

Jak podaje PSP najczęściej do interwencji dochodziło w województwie łódzkim – 210 razy, śląskim – 135 wyjazdów, opolskim – 110 razy, warmińsko-mazurskim – 90 razy i kujawsko-pomorskim – 60 interwencji.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew i konarów ze szlaków komunikacyjnych.

W Łodzi ze względu na przerwy w dostawie prądu powodowane silnym wiatrem strażacy użyczyli prywatnej osobie agregatu prądotwórczego do urządzenia wspomagającego oddychanie.

„Wielokrotnie zdarzają się takie sytuacje, że w momencie awarii energetycznych zasilamy różnego rodzaju urządzenia, respiratory, pompy infuzyjne itd. osób do nich podłączonych, które są w domu” – powiedział Paweł Frątczak.

PAP/RIRM

drukuj