1170 interwencji strażaków w związku z wczorajszymi nawałnicami

We wtorek strażacy, w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu w całej Polsce, interweniowali 1170 razy. Trzy osoby zostały poszkodowane – powiedział PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Najwięcej interwencji było w woj. kujawsko-pomorskim – 153, zachodniopomorskim – 139 i wielkopolskim – 105.

Jak powiedział Frątczak, 574 przypadki dotyczyły usuwania skutków silnych wichur – strażacy usuwali połamane części drzew i konary, które tarasowały drogi i ulice. Najwięcej takich interwencji było na Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu – po 84 oraz w Zachodniopomorskiem – 82.

Pozostałe interwencje były związane ze skutkami ulewnego deszczu i m.in. koniecznością wypompowywania wody z zalanych budynków i ulic; najwięcej razy strażacy wyjeżdżali do nich w woj. kujawsko-pomorskim – 87, świętokrzyskim – 82 i dolnośląskim – 71.

Paweł Frątczak poinformował, że w całej Polsce uszkodzonych lub zerwanych zostało 47 dachów; w tym 32 to dachy na budynkach mieszkalnych. Rzecznik zapewnił, że strażacy wszystkie z nich zabezpieczyli i stan dachów nie zagraża mieszkańcom tych domów.

Trzy osoby zostały ranne – dwie w Małopolsce, w Męcinie (pow. limanowski), gdzie piorun uderzył w budynek mieszkalny. Doszło tam do pożaru, silnego zadymienia i w wyniku podtrucia dymem dwie osoby zostały poszkodowane. W Poznaniu zaś na mężczyznę spadł konar drzewa.

Według rzecznika PSP prognozy meteorologów na środę są podobne; IMiGW wydał ostrzeżenie dla większości województw, poza obszarem woj. mazowieckiego, lubelskiego i opolskiego.

W całej Polsce we wtorek w usuwaniu skutków nawałnic brało udział 6050 strażaków.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl