fot. twitter.com/EpiskopatNews/status/1346048735097344000/photo/1

Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży: Życzę maturzystom spokoju i wykorzystania całego bogactwa wiedzy

Życzę maturzystom spokoju i wykorzystania całego bogactwa wiedzy, którą przez całą edukację udało im się przyswoić, by pozytywnie zdali egzaminy – powiedział ks. bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Zapowiedział, że przez kolejne trzy dni będzie się za nich modlił w katedrze radomskiej.

We wtorek rano 4 maja w Polsce rozpoczynają się egzaminy maturalne. Pierwszego dnia około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników będzie zdawać egzamin pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym.

„Życzę maturzystom spokoju i wykorzystania całego bogactwa wiedzy, którą przez całą edukację, nie tylko ostatni rok pandemii, udało im się przyswoić, by pozytywnie zdali egzaminy, dzięki którym będą mogli realizować swoje marzenia” – powiedział ks. bp Marek Solarczyk.

Przyznał, że „egzamin maturalny zawsze jest wyzwaniem”.

„Po pierwsze, trzeba wykazać się wiedzą, która została przyswojona w procesie edukacyjnym. Po drugie, od tego egzaminu dużo zależy. W związku z tym, wielu młodych przeżywa spory stres” – powiedział przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży,

Kapłan zapewnił maturzystów, że będzie im towarzyszył swoją duchową modlitwą.

„W kraju podjęto wiele inicjatyw mających na celu wesprzeć maturzystów. Ja ze swojej strony przez kolejne trzy dni, a więc 4 maja, 5 maja i 6 maja, będę codziennie o godz. 6.00 w katedrze radomskiej pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, sprawował Mszę św. w intencji młodzieży zdającej w tym roku egzamin maturalny” – zapewnił ks. bp Marek Solarczyk.

PAP

drukuj