fot. PAP/Grzegorz Momot

Synoptyk IMGW: We wtorek słonecznie i cieplej, do 18 st. Powieje silny wiatr, a pod koniec dnia wystąpi przelotny deszcz

Wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca. Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i spodziewane są przelotne opady deszczu. Wiatr będzie silny – z porywami do 60 do 80 km/h. Temperatura wzrośnie – przekazał Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

Według informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca.

„Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i miejscami będą występować przelotne opady deszczu” – tłumaczył Michał Ogrodnik.

Zaznaczył, że w ciągu dnia wiatr będzie dość silny i porywisty.

„W porywach będzie osiągał do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h. Najsilniejszego spodziewamy się na obszarach górskich – w Karpatach oraz Sudetach. Tam w porywach wiatr będzie osiągał do 80 km/h” – poinformował.

Wskazał, że we wtorek będzie troszkę cieplej niż w poniedziałek.

„W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia było tylko 11 st. C. We wtorek 11 st. C. to będzie najniższa temperatura. Prognozowana jest miejscami na północy kraju. Natomiast na południu na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy nawet 18 st. C.” – zapowiedział synoptyk IMGW.

Przyznał, że tegoroczny początek maja nie należy do wymarzonych pod względem temperatury i opadów.

„Najbliższe dni zapowiadają się z bardzo podobną pogodą i zakresami temperatur. Cieplej zrobi się dopiero w weekend. Nad Polskę zacznie wówczas napływać cieplejsze powietrze i w całym kraju temperatura w niedzielę będzie oscylowała w granicach 20 st. C. Niestety wraz z napływem cieplejszych mas powietrza, spodziewamy się występowania przelotnych opadów deszczu oraz burz” – zapowiedział Michał Ogrodnik.

PAP

drukuj