Przewaga PiS nad PO

Kolejny sondaż wykazał przewagę PiS nad PO. Według badania TNS dla programu Forum TVPInfo, PiS może liczyć na 34% poparcia. Platforma Obywatelska na 32%. 

Do Sejmu weszłyby także SLD – 15% poparcia, Ruch Palikota z 7% poparciem i PSL z 6% wskazań.

Także według opublikowanego wcześniej sondażu CBOS PiS zdobyło przewagę nad PO. Według tego ośrodka badań opinii publicznej na PiS zagłosowałoby w maju 26% ankietowanych którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, a na PO głos oddałoby 23%. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie SLD – 9% i PSL, które w sondażu otrzymało 6%.

– Socjolog mówi, że jeden sondaż to sygnał żeby na coś zwrócić uwagę. Drugi sondaż znaczy, że sygnał jest poważny, a gdy trzeci sondaż daje podobny wynik to znaczy, że w grę wchodzi faktyczne zjawisko. Jeśli TNS dał także podobny wynik to jest w ostatnich tygodniach szósty sondaż, z kilkunastu, który daje przewagę PIS. Skoro tak, to znaczy że mamy do czynienia z poważnym i dość głębokim przesunięciem opinii publicznej. Że ludzie otwierają oczy i dostrzegają że rządy PO to była propaganda ukrywająca korzyści dla niektórych – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

Socjolog, prof. Andrzej Zybertowicz, dodał że aby PO odzyskała dawną pozycję, musiałaby odciąć się od swojej faktycznej tożsamości.

– Która polega na tym, że przyzwalamy na krętactwo, na matactwo i bylejakość w wielu obszarach życia społecznego. PO nie jest w stanie tego zrobić – dodał prof. Andrzej Zybertowicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl