Coraz więcej Polaków nie ma pracy

Obecna władza prezentuje „postawę całkowitej bierności” wobec problemu bezrobociapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Szczecinie w sobotę odbyła się  konferencja „Więcej pracy”.

Początkowo miała zostać przeprowadzona w  historycznej stołówce stoczni jednak ostatecznie przeniesiono ją przed bramę Stoczni Szczecińskiej. Umowę na wynajęcie tej sali zerwało należące do Skarbu Państwa Towarzystwo Finansowe Silesia. Powodem decyzji była rzekoma awaria instalacji elektrycznej – powiedział poseł Jacek Sasin, wiceprezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, współorganizator konferencji. WIĘCEJ

Na spotkanie przybyli między innymi szefowie solidarności kilku regionów, w tym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Zaproszeni byli także przedsiębiorcy i środowiska naukowe.

Zgromadzeni rozmawiali  o rynku pracy w Polsce oraz sposobach walki z bezrobociem. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Szwed powiedział, że partia przygotowała narodowy program zatrudnienia jako odpowiedź na rosnące bezrobocie szczególnie wśród ludzi młodych. Czytanie projektu ma się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Związkowcy i parlamentarzyści podkreślali, że upadek Stoczni Szczecińskiej przyczynił się do degradacji tamtejszego regionu. Drastycznie wzrosło bezrobocie.

„Specjaliści, którzy budowali statki dziś pracują w innych krajach, bo w Polsce nie ma pracy. Oznacza to, że Polska traci siły, a nasza przyszłość jest zagrożona” – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

– Mamy do czynienia z sytuacją bardzo specyficzną. Otóż ta władza jakby się bezrobociem, ucieczką ludzi z Polski nie przejmuje. Fundusze na walkę z bezrobociem są ograniczane. Mamy do czynienia z innego rodzaju atakami na pracę – podwyższenie wieku emerytalnego, w tej chwili  projekt, żeby godziny pracy rozliczać w skali roku – to można powiedzieć atakowanie pracowników, atakowanie tych ludzi, którzy są w dalszym ciągu także w ustroju rynkowym podstawą – bo to oni tworzą wartości – powiedział Jarosław Kaczyński.

Eurodeputowany Marek Gróbarczyk mówił o integralnym z polską gospodarką programie rozwoju gospodarki morskiej, przygotowanym przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości opierającego się także na programach unijnych.

– To Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Morskiej Lider Ship Polska 2020. Zaznaczamy pięć obszarów. Pierwszy obszar to program odbudowy przemysłu okrętowego, modernizacja i budowa Polskiej Marynarki Wojennej. Drugi – modernizacja Polskiej Floty Rybackiej. Trzeci – budowa nowoczesnej floty handlowej dla polskich armatorów i zagranicznych. Czwarty element to budowa Żeglugi Śródlądowej, nowy element, który powinien być również oparciem dla rozwoju przemysłu okrętowego. Kolejny element to kompleksowy program wspierania żeglugi morskiej – powiedział Marek Gróbarczyk.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl