fot. https://twitter.com/GUS_STAT

GUS: W czerwcu stopa bezrobocia spadła do 5,9 procent

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące bezrobocia. W czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 5,9 procent.

Szacunki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wskazywały, że czerwcowa stopa bezrobocia będzie na poziomie 6 procent. Dane Głównego Urzędu Statystycznego okazały się jeszcze bardziej optymistyczne, bo w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 5,9 procent. W maju była o 0,2 punktu procentowego większa, co z kolei przekłada się na ponad milion osób zarejestrowanych w urzędach pracy w maju i ok. 993 tysięcy zarejestrowanych w czerwcu.

Ekonomista Banku Pekao, Kamil Łuczkowski, przewiduje, że do końca roku wskaźnik bezrobocia będzie jeszcze niższy. Dodaje, że poprawa sytuacji na rynku pracy jest związana z otwarciem gospodarki po trzeciej fali pandemii koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl