fot. PAP/EPA

Przesłuchanie D. Tuska ws. Amber Gold prawdopodobnie 2 października

2 października najprawdopodobniej przed komisją śledczą do spraw Amber Gold stanie były premier Donald Tusk. Pismo w tej sprawie skierował do komisji jego pełnomocnik Roman Giertych.

Już 2 października najważniejsze przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Zeznania złoży były premier, obecnie szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Do komisji właśnie wpłynęło pismo jego pełnomocnika Romana Giertycha z prośbą, by przesłuchanie odbyło się początkiem października.

To jeden z trzech możliwych terminów, które wcześniej zaproponowała komisja śledcza. Jak zapowiedziała jej przewodnicząca Małgorzata Wassermann przychyli się ona do prośby Donalda Tuska. Były premier prawdopodobnie będzie ostatnim świadkiem, jakiego przesłucha komisja – tak informowała wielokrotnie przewodnicząca Wassermann.

Raport końcowy z prac komisji miałby być gotowy w listopadzie, niewykluczone są jednak kolejne przesłuchania, jeśli zeznania Donalda Tuska rzucą nowe światło na przestępczą działalność Amber Gold.

TV Trwam News/RIRM

drukuj