Prokuratorskie znajomości premiera

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnia, że premier Donald Tusk nie ma żadnych relacji towarzyskich czy koleżeńskich z byłym już prezesem sądu okręgowego w Gdańsku Ryszardem Milewskim. Wyjaśnień od premiera domaga się PiS.

Sprawa dotyczy fotografii z 8 sierpnia 2010 r., 17 października 2010 r. i 1 kwietnia 2011 r. z trybuny VIP-owskiej stadionu Lechii Gdańsk. Widać na nich polityków PO i premiera, a w bliskim sąsiedztwie sędziego Milewskiego. Na jednym ze zdjęć Donald Tusk „przybija piątkę” z Milewskim.

Poseł Joachim Brudziński – szef komitetu wykonawczego PiS mówi że w sposób oczywisty z tych zdjęć wynika, ze jest to towarzystwo, które zna się bardzo dobrze.

– Do tego towarzystwa brakuje tylko Marcina Plichty i tych pozostałych koni pociągowych z Platformy Obywatelskiej którzy na płycie lotniska w Gdańsku ciągali samoloty Plichty. Ci wszyscy, którzy w tym oszukańczym przedsięwzięciu o nazwie Amber Gold stracili swoje oszczędności życia. Oglądając te filmy mogą sobie jednoznacznie wyrobić opinię w jakim państwie  żyjemy. Jest to państwo, które najlepiej oddają słowa ministra Gowina, różnego rodzaju sitwy, wzajemnych powiązań – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Poseł dodał, że na zdjęciach są także prokuratorzy, którzy dzisiaj mają prowadzić postępowanie wyjaśniające ws afery Amber Gold.

Wypowiedź posła Joachima Brudzińskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj