Przemyśl: Trwa ingres ks. abp. Adama Szala

Kontynuacja dzieła poprzedników, praca w grupach duszpasterskich oraz działalność charytatywna wobec potrzebujących – to główne cele, jakie stawia w swej posłudze ks. abp. Adam Szal.                                    

O godz. 10.00 rozpoczął się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa do Archikatedry Przemyskiej. Ks. abp Adam Szal zastąpi ks. abp. Józefa Michalika w kierowaniu archidiecezją.

Nowy metropolita doskonale zna diecezję, urodził się w niej, wychował, w niej był święcony na kapłana i w niej posługiwał jako biskup.

Ksiądz Arcybiskup zaznacza, że w swojej posłudze chciałby kontynuować pracę swoich poprzedników.

– Chciałbym zwrócić uwagę na pracę duszpasterską, zwłaszcza w grupach duszpasterskich. Szczególnym osiągnięciem ks. abp. Józefa jest rozwój Akcji Katolickiej. Myślę, że zarówno Akcja Katolicka, jak i Ruch Światło-Życie, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, szkolne Koła Caritas, inne wspólnoty, organizacje będą miały okazję do jeszcze intensywniejszego działania. Chciałbym także pamiętać i pomagać na miarę moich możliwości wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy, stąd też bardzo ważna jest działalność charytatywna wobec ludzi potrzebujących, do czego zresztą zachęca papież Franciszek – podkreśla ks. abp Adam Szal.

***

Uroczystości transmituje TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl