fot. Dawid Bagiński

Przekop Mierzei Wiślanej. Inwestycja przebiega zgodnie z planem 

Już za dwa lata na Mierzei Wiślanej powstanie kanał żeglugowy. Inwestycja przebiega zgodnie z planem. „Realizacje odbywają się we wszystkich elementach, czyli na porcie osłonowym od strony Zatoki Gdańskiej, na kanale żeglugowym i śluzie przez Mierzeję Wiślaną oraz na Zalewie Wiślanym na porcie osłonowym, a także na wyspie służącej do magazynowania urobku pochodzącego z robót czerpalnych” – poinformował Andrzej Małkiewicz, naczelnik wydziału realizacji inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni.

Trwa budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

– Realizacje odbywają się we wszystkich elementach, czyli na porcie osłonowym od strony Zatoki Gdańskiej, na kanale żeglugowym i śluzie przez Mierzeję Wiślaną oraz na Zalewie Wiślanym na porcie osłonowym, a także na wyspie służącej do magazynowania urobku pochodzącego z robót czerpalnych – tłumaczył Andrzej Małkiewicz, naczelnik wydziału realizacji inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni.

Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem.

– Mamy wykonane w tej chwili szeroki zakres robót ziemnych, bo wykopów mamy zrealizowanych na około miliona metrów sześciennych, nasypów na około 200 tys. metrów sześciennych. Wzmacniane są wszelkiego rodzaju grunty służące późniejszej drodze komunikacyjnej na trasie drogi 501 oraz wszystkie elementy, które wymagały wzmocnienia pod przyczółki przepraw – wskazał Andrzej Małkiewicz.

W miejscu Portu Zewnętrznego budowane są falochrony osłonowe. Na śluzie wbijane są już ścianki szczelne. Do maja przyszłego roku droga 501 prowadząca do Krynicy Morskiej zostanie przełożona na nową trasę i pobiegnie przez most obrotowy nad konstrukcją śluzy.

– To jest kluczowy element dla tej części inwestycji. Z tego względu, żeby zabezpieczyć sprawną i nieutrudnioną komunikację wzdłuż Mierzei Wiślanej – mówił naczelnik wydziału realizacji inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni.

Na drugi i trzeci etap budowy kanału żeglugowego trwa jeszcze przetarg.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl