fot. mgm.gov.pl

Po decyzji wojewody pomorskiego rusza budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Jest decyzja wojewody pomorskiego o zezwoleniu na budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Trwają już prace przygotowawcze.

Decyzja wojewody dotyczy tej części inwestycji, która znajduje się na terenie województwa pomorskiego. Czyli kanału, wyspy i części toru podejściowego na Zalewie Wiślanym.

– Decyzja jest zgodna z wnioskiem dyrektora urzędu morskiego w Gdyni, posiada oczywiście wszystkie wymagane prawem uzgodnienia, opinie – potwierdza Małgorzata Sworobowicz, rzecznik wojewody pomorskiego.

Nic już nie stoi na przeszkodzie, by ruszyć z budową.

– Decyzja ta posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to mniej więcej tyle, że inwestor może rozpocząć pracę natychmiast, zaraz po otrzymaniu tej decyzji – wskazuje rzecznik wojewody pomorskiego.

Pierwsze prace ruszyły już wczoraj. Na razie mają charakter przygotowawczy. Rozpoczęła się wycinka drzew i krzewów. Prace muszą się zakończyć przed początkiem sezonu lęgowego, tak by nie ucierpiały zwierzęta.

– Wojewoda zgodnie z obowiązującym prawem miał na wydanie tej decyzji 60 dni. Wydana została ona szybciej – podkreśla Małgorzata Sworobowicz.

Budowa pełną parą ruszy po rozstrzygnięciu przetargu. Obszar został wygrodzony. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj