fot. PAP/Rafał Guz

Modernizacja taboru kolejowego PKP Intercity

Fabryka Pojazdów Szynowych Hipolit Cegielski z Poznania zmodernizuje dziesięć wagonów restauracyjnych dla PKP Intercity. Kontrakt jest warty ponad 61 milionów złotych.

Usługi gastronomiczne są dostępne w prawie 290 pociągach PKP Intercity – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

– Rano można zjeść śniadanie, a w drodze powrotnej zjeść obiad. Jest to ważne dla pasażera – podkreśla.

Dlatego spółka zdecydowała się zainwestować w nowy tabor restauracyjny. Tym bardziej, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie pasażerów przejazdami koleją.

– Jest to kontrakt na dodatkowe 10 wagonów, które będą nam potrzebne przy produkcie express intercity – wskazuje Marek Chraniuk.

Nowe wagony restauracyjne powstaną na bazie istniejących już wagonów osobowych – akcentuje Hubert Stępniewicz, prezes zarządu Fabryki Pojazdów Szynowych.

– Jako fabryka pojazdów szynowych zyskujemy kolejny motywator do rozwoju. Będziemy realizować bardzo ciekawy projekt polegający na konwersji wagonu przedziałowego na wagon restauracyjny – podkreśla prezes zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

To kolejna już umowa zawarta miedzy PKP Intercity, a Fabryką Pojazdów Szynowych Hipolit Cegielski – wskazuje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– To 90 wagonów, które są modernizowane przez Cegielskiego, 55 wagonów, które są zamówione w fabryce pojazdów szynowych i wreszcie ten kolejny kontrakt – akcentuje minister.

Kolejowa spółka stała się głównym partnerem biznesowym dla poznańskiej fabryki.

– Bardzo cieszymy się, że to zaufanie jest, że jest możliwość rozwijania współpracy. Wierzymy, że kontynuacja tej współpracy będzie w przyszłości. Oferujemy z dumą naszą pomoc i wsparcie – podkreśla Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest właścicielem fabryki pojazdów szynowych. Podpisana umowa jest elementem programu inwestycyjnego PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji.

– Polska kolej potrzebuje zmian, polską kolej należy odbudować – zaznacza minister Andrzej Adamczyk.

Na program przeznaczonych zostanie do 2023 roku 7 miliardów złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl