fot. TT/A. Stelmasiak

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zostanie dziś odmówiony publiczny różaniec w intencji dobrego wyroku w sprawie tzw. aborcji eugenicznej

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zostanie dziś odmówiony publiczny różaniec w intencji dobrego wyroku ws. tzw. aborcji eugenicznej. Modlitewne wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 i ma się odbywać co tydzień w poniedziałek. Jego organizatorami są m.in. Fundacja Życie i Rodzina.

22 października bieżącego roku Trybunał Konstytucyjny ma rozpoznać sprawę niezgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Umożliwia ona zabijanie chorych nienarodzonych dzieci.

Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina liczy na to, że Trybunał Konstytucyjny stanie w obronie nienarodzonych dzieci.

– Chcemy się spotykać i modlić, aby ten wyrok był korzystny, żeby w Polsce zakończyła się procedura zabijania nienarodzonych dzieci. Co roku ginie 1000 dzieci, cześć tych dzieci przeżywa procedurę aborcji, a potem kona w długich męczarniach, bo po prostu nie jest im udzielana pomoc. Liczymy na to, że wyrok będzie tego samego dnia i ten proceder się zakończy – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Wniosek do Trybunału ws. tzw. aborcji eugenicznej w 2019 r. złożyła grupa posłów.

Taki sam cel, czyli usunięcie z porządku prawnego przesłanki eugenicznej, przyświeca także obywatelskiemu projektowi „Zatrzymaj aborcję”. Projekt trafił do Sejmu jesienią 2017 roku. Prace nad nim utknęły w sejmowej komisji.

RIRM

drukuj