fot. pixabay.com

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zamierza zamykać szkół w związku z sytuacją epidemiczną

Nie ma w planach zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne sprawdza się. Tak pierwsze ponad dwa tygodnie roku szkolnego ocenił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej 1 procenta szkół, przeszło na system całkowicie zdalny.

– Zdecydowana większość tych szkół to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie – mówił dziś na antenie Polskiego Radia Białystok minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Na 48,5 tysięcy szkół taki system – mieszany lub edukacja tylko na odległość – dotyczy zaledwie 200 placówek.

– To naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny – powiedział szef resortu edukacji.

Minister Dariusz Piontkowski zwrócił uwagę, że system kształcenia na odległość ma swoje ograniczenia. Trudno jest zastąpić bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem nawet przy pomocy najnowocześniejszych technik.

– Stąd nie planujemy w tej chwili zamykania szkół. Uważamy, że dopóki będzie to możliwe – a wydaje się na razie, że jest to możliwe – żeby szkoły normalnie funkcjonowały – podsumował minister Dariusz Piontkowski.

Na chwilę obecną w planach nie ma zamknięcia szkół, zwłaszcza w niewielkich szkołach, daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma większego zagrożenia epidemicznego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl