Protest związkowców przed kancelarią premiera

Około 1500 związkowców protestuje przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Powodem jest przede wszystkim sytuacja w resorcie finansów, ale także w pozostałych ministerstwach.

W ostatnim czasie zwolniono 4 związkowców z resortu finansów. Związkowcy mówią, że decyzja ta była bezprawna. Zwracają również uwagę na szykanowanie zatrudnionych. Pikieta jest także protestem przeciwko łamaniu Konstytucji RP i ustawie o związkach zawodowych – mówi Jerzy Wielgus, wiceprzewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej jak również premierowi na to, co dzieje się w jego resortach, którymi dowodzi. – A dzieje się nie dobrze. W resortach szykanowani są pracownicy, szykanowani są związkowcy, łamana jest Konstytucja, prawo do zrzeszania się oraz ustawa o związkach zawodowych. W ostatnim czasie zostało zwolnionych 4 funkcyjnych członków związku Solidarność. Dzieje się tak nie tylko z członkami związku Solidarność. Zwalniani i szykanowani w służbie celnej są także pracownicy. To są resorty podległe ministrowi finansów powiedział Jerzy Wielgus.

Sytuacja ta dzieje się z przyzwolenia premiera – mówi Jerzy Wielgus i dodaje, że może to przynieść negatywne skutki dla budżetu Skarbu Państwa.

– Chcemy zwrócić uwagę, że podawane rozwiązania nie są dobrymi propozycjami. Podstawowym problemem jest brak dialogu. Natomiast o trudnych sprawach, tym bardziej w czasach kryzysu powinno się rozmawiać. To, co się dzieje w Ministerstwie Finansów nie dzieje się bez przyzwolenia premiera. Przewodniczący Piotr Dyda skierował pismo do szefa rządu, z prośbą o dokładne sprawdzenie tej sprawy. Niestety nie ma odpowiedzi na to pismo dodaje Jerzy Wielgus.

 

Wypowiedź Jerzego Wielgusa:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl