fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Protest „Solidarności” przed sklepami Castorama wz. ze zwolnieniem pracowników związkowych

Związkowcy z NSZZ ,,Solidarność” prowadzą w poniedziałek w całej Polsce protest przed sklepami Castorama. Domagają się natychmiastowego przywrócenia do pracy dziewięciu zwolnionych członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Zarząd Castorama Polska miał ich bezprawnie zwolnić za wpisy w sieci informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach tej marki.

Sprawą zbulwersowany jest m.in. przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara, który protestuje przed Castoramą przy ulicy Popularnej w Warszawie.

To bulwersujące, że angielska firma postąpiła w ten sposób w stosunku do działaczy związkowych w naszym kraju. Zamiast dialogu nastąpiło rozwiązanie w trybie art. 52. Jest to naprawdę nie do przyjęcia. […] „Solidarność” nie zostawi tych działaczy, gdyż oni starali się o poprawę warunków pracy w tej firmie. Będziemy protestować do skutku. Żądamy natychmiastowego przywrócenia zwolnionych działaczy związkowych do pracy – mówił Alfred Bujara.

W ramach protestu przed sklepami Castorama, związkowcy z ,,Solidarności” rozdają ulotki informujące o tym, że ,,korporacja łamie elementarne prawa pracownicze”. Działacze ,,Solidarności” podkreślają, że dyrekcja Castoramy w Polsce wypowiedziała wojnę związkom zawodowym, czego nie można zbagatelizować.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl