fot. https://solidarnosckatowice.pl/

Działacze „Solidarności” apelują do klubów parlamentarnych o pojednanie

Śląsko-Dąbrowska „Solidarność” zaapelowała do wszystkich klubów parlamentarnych o rozwiązanie kryzysu prawno-ustrojowego. Związkowcy w swoim stanowisku wskazują, że z zaniepokojeniem obserwują pogłębianie się politycznych podziałów w polskim społeczeństwie.

Śląsko-Dąbrowska „Solidarność” zaapelowała do liderów wszystkich ugrupowań politycznych w polskim parlamencie o podjęcie próby rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu, stawiając na pierwszym miejscu dobro Ojczyzny.

Przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, Dominik Kolorz, powiedział, że Związek musiał zareagować na to, co dzieje się w Polsce.

– Niewątpliwie mamy do czynienia, z tym że kluczowe obozy polityczne w Polsce doprowadziły do olbrzymiej polaryzacji społeczeństwa. Mówiąc w skrócie, mamy już tego dość i apelujemy o pojednanie. Nie wiem, czy to jest możliwe, ale doszliśmy do wniosku, że głos rozsądku ze strony „Solidarności” powinien się pojawić, tym bardziej że „Solidarność” od samego początku zawsze kojarzyła się z łączeniem różnego typu środowisk, z głosem i działaniami, które rzeczywiście służyły Ojczyźnie. Czy to dotrze do sumień klasy politycznej w Polsce? Trudno mi powiedzieć, ale my po prostu musieliśmy to zrobić, musieliśmy przyjąć takie stanowisko – argumentował Dominik Kolorz.

W ocenie związkowców pierwszym obszarem, w jakim należy podjąć próbę rozwiązania konfliktu, jest system prawny. Strona społeczna zaapelowała o powołanie zespołu ekspertów z dziedziny prawa, którzy wypracują sposób wyjścia z tego kryzysu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl