fot. sxc.hu

Protest przeciwko germanizacji polskich dzieci przez Jugendamty

Przed ambasadą Niemiec w Warszawie odbędzie się pikieta przeciwko germanizacji polskich dzieci przez niemieckie Jugendamty. Pikieta rozpocznie się o godz. 11.00. W południe swój sprzeciw przed konsulatem Niemiec wyrażą także mieszkańcy Krakowa. Wczoraj pikieta w tej sprawie odbyła się m.in. w Gdańsku.

Polskie rodziny alarmują: „W Niemczech dochodzi do bezprawnego odbierania dzieci rodzicom pod byle pretekstem. Zabrania się dziecku rozmawiać po polsku ze swoimi rodzicami”.

Biorąc pod uwagę obowiązujące postanowienia prawne dotyczące opieki nad dziećmi, to trzeba zapytać, czy w Niemczech przestrzega się zasad „demokracji” i „humanizmu”, które mają stanowić fundament UE – zwracają uwagę organizatorzy protestów.

Wojciech Podjacki, przewodniczący Ligii Obrony Suwerenności, podkreśla, że niemieckie Jugendamty nie szanują podstawowych praw, a pomimo wielu sygnałów UE nie podejmuje interwencji w tej sprawie.

Pod byle pretekstem, pod fałszywymi zarzutami często sąsiadów, rodzin tureckich, które nie akceptują polskiego stylu życia składane są donosy. W takiej sytuacji odbiera się rodzicom dzieci. Najbardziej oburzające jest to, że podczas spotkań rodziców z dziećmi zabrania się posługiwania językiem polskim. A z drugiej strony wysyła się pocztą rachunki za ich opiekę, chociażby w rodzinach zastępczych, do których te dzieci są kierowane. To jest niedopuszczalne – powiedział Wojciech Podjacki.

Podobne pikiety odbyły się wczoraj w Gdańsku, Wrocławiu i Opolu. Organizatorami są Liga Obrony Suwerenności oraz Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.

RIRM

drukuj