Niemcy: Na 6 miesięcy przed wyborami CDU i SPD z identycznym poparciem

Jak wynika z opublikowanego dziś sondażu instytutu INSA dla dziennika „Bild”, na 6 miesięcy przed wyborami do parlamentu dwie największe partie konserwatywna CDU/CSU i socjaldemokratyczna SPD „idą łeb w łeb”.

Obie partie uzyskały ten sam wskaźnik poparcia – 32 proc. z tym, że konserwatyści z CDU/CSU zanotowali wzrost o 1 proc. Poparcie dla SPD nie zmieniło się.

Antyimigrancka i skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) uzyskała 11 proc. natomiast postkomunistyczna Lewica (Die Linke) 8,5 proc. Na Zielonych było gotowych głosować 6,5 proc. uczestników sondażu, a na liberalnych Wolnych Demokratów z FDP 6 proc.

Sondaż przeprowadzono wkrótce po wygranych przez CDU kanclerz Angeli Merkel wyborach regionalnych w kraju związkowym Saara, które uważane są za ważny prognostyk przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 24-27 marca wzięły udział 2.034 osoby.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl