Burmistrz Ludwigshafen: podejrzany o zamach chłopiec nie stanowi zagrożenia

Burmistrz Ludwigshafen Eva Lohse powiedziała w piątek, że 12-letni chłopiec podejrzany o dwukrotną próbę dokonania zamachu bombowego jest w „bezpiecznym miejscu” i „nie stanowi zagrożenia”. Rzecznik rządu Steffen Seibert oświadczył, że sprawa ta przeraziła go.

Ze względu na zagrożenie dla państwa śledztwo przejęła prokuratura federalna w Karlsruhe, która odmawia podania jakichkolwiek szczegółów.

Tygodnik „Focus” poinformował przed południem w swoim wydaniu internetowym, że urodzony w Niemczech 12-latek mający niemieckie i irackie obywatelstwo dwukrotnie próbował dokonać zamachu za pomocą skonstruowanej przez siebie bomby. [czytaj więcej]

Jak twierdzi „Fokus”, śledztwo wykazało, że chłopiec „zradykalizował się z pobudek religijnych” i mógł być „inspirowany lub nawet kierowany przez nieznaną osobę należącą do Państwa Islamskiego (IS)”.

Media podkreślają, że ze względu na wiek chłopiec nie ma zdolności do odpowiedzialności karnej, która obowiązuje dopiero od 14. roku życia.

Szef MSW Badenii-Wirtembergii, landu sąsiadującego z Nadrenią-Palatynatem, Thomas Strobl powiedział, że „IS nie waha się wykorzystywać do swoich niecnych celów nawet dzieci”. Jego zdaniem niemieckie służby muszą dokładnie sprawdzać każdego imigranta przekraczającego niemiecką granicę państwową.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl