Protest pracowników szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

Trwa akcja protestacyjna pracowników szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Na najbliższe dwa dni zakończono trwającą od 31 grudnia okupację starostwa powiatowego, ponieważ władza uniemożliwiła prowadzenie strajku rotacyjnego.

Załoga domaga się natychmiastowej decyzji w sprawie ratowania zadłużonej na blisko 300 mln zł placówki, która jest znana na całym świecie z przeszczepów.

W połowie grudnia starostwo, wojewoda i przedstawiciele szpitala podpisali porozumienie w tej sprawie. Protestujący twierdzą, że na spłatę części długów przekazano jedynie dwa miliony złotych.

Pracownicy sprzeciwiają się też wyborowi nowego dyrektora, ponieważ jak podkreślają, nominacja nie została z nimi skonsultowana.

Dr Henryk Szymański, kierownik oddziału dziecięcego szpitala, szef akcji protestacyjnej, wskazuje, że starostwo nie podejmuje negocjacji z protestującymi.

– Była jedyna rozmowa, kiedy weszliśmy 31 grudnia do starostwa. Starosta urzędował tam wtedy. Więc to były jedyne rozmowy – można powiedzieć, że na korytarzu. Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi na postulat, żadnego ustosunkowania się, ani starosty, ani zarządu powiatu, do tego, dlaczego w ogóle tam jesteśmy. Nie było żadnego odzewu, nie było żadnych gestów ze strony starosty. Sprowadził jedynie policję stwierdzając, że jest ryzyko wtargnięcia. Wszystko odbywa się w absolutnie pokojowej atmosferze, także nie ma tam żadnego łamania prawa – podkreślił dr Henryk Szymański.

Na poniedziałek planowane są rozmowy sztabu protestacyjnego. Zadecyduje on o ewentualnym wznowieniu okupacji starostwa powiatowego w Trzebnicy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl