fot. PAP/Artur Reszko

Protest Branży Drzewnej w Białymstoku

W Białymstoku odbył się dziś Protest Branży Drzewnej. Jego uczestnicy manifestowali przed Urzędem Wojewódzkim. Przedstawiciele sektora domagają się spotkania z udziałem członków ministerstwa klimatu, parlamentarzystów z Podlasia i reprezentantów branży drzewnej. Podkreślają, że styczniowa decyzja resortu o wstrzymaniu wycinki lasów grozi bankructwem rodzimej branży drzewnej.

Chodzi o moratorium ograniczające wycinkę w dziesięciu lokalizacjach szczególnie cennych przyrodniczo, które obowiązuje do 30 czerwca b.r. Były pełnomocnik rządu ds. leśnictwa, poseł Edward Siarka, powiedział, że decyzja resortu klimatu jest bezprawna.

– Jest arbitralną decyzją bez podania jakiejkolwiek podstawy prawnej. Powoduje to tego typu konsekwencje, zawirowania i niepewność na rynku drzewnym. Region Podlasia szczególnie jest narażony na to, ponieważ już w tej chwili mamy bardzo duże problemy w związku z ingerencją instytucji europejskich w sprawie Puszczy Białowieskiej. Branża wyraża swoje niezadowolenie tym, że co innego się do nich mówi na spotkaniach, a co innego ta sama władza robi – zwrócił uwagę Edward Siarka.

Strona społeczna podkreśla, że dotychczasowe rozmowy z rządem nie przyniosły efektów i domaga się wycofania decyzji o wstrzymaniu wycinki.

W proteście wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy mieli ze sobą m.in. syreny oraz piły łańcuchowe. Rozdawali też sadzonki drzew.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl