fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Prorodzinne środowiska popierają stanowisko odwołanego kuratora oświaty dot. zagrożeń płynących z ideologii LGBT

Środowiska prorodzinne popierają stanowisko i opinię łódzkiego kuratora o zagrożeniach dla polskiej młodzieży, jakie niesie neomarksistowska ideologia LGBT. Między innymi Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci domaga się od Ministerstwa Edukacji Narodowej przywrócenia Grzegorza Wierzchowskiego na stanowisko.

Pojawiają się też apele do premiera Mateusza Morawieckiego o dymisję ministra edukacji narodowej. Z kolei Solidarna Polska oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie odwołania Grzegorza Wierzchowskiego. [czyta więcej] 

Nie można pozwolić, by ktokolwiek w Polsce tracił pracę przez to, że chroni nasze dzieci przed wulgarną ofensywą lewackich środowisk – wskazał wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

– Takie sytuacje jak ta, która miała miejsce we wrażliwej kwestii, a więc w systemie oświaty, związana ze zwolnieniem pana kuratora oświaty po jego wypowiedzi w TV Trwam nie może pozostawiać żadnych wątpliwości, że jakiekolwiek decyzje personalne – szanując pełną autonomię każdego z ministrów, co do podejmowania decyzji personalnych – nie pozostają w jakimkolwiek związku z głoszonymi poglądami, które są zbieżne z opiniami ponad 90 proc. Polaków – powiedział Janusz Kowalski.

Podczas programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam, łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski powiedział, że ideologia LGBT jest groźna dla społeczeństwa.

– To jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad – powiedział Grzegorz Wierzchowski w TV Trwam.

Za te słowa został zaatakowany przez m.in. lewicowych aktywistów, a w ub. tyg. szef MEN Dariusz Piontkowski na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego odwołał kuratora ze stanowiska.

Zarówno minister, jak i wojewoda podkreślają, że ta decyzja była rozważana od dawna i nie miała związku z medialnymi wypowiedziami dot. LGBT. [więcej]

https://twitter.com/D_Piontkowski/status/1297608794885828608

Z kolei łódzka „Solidarność” oświaty od 2 lat domagała się dymisji kuratora. Związkowcy wskazują, że „były różne zastrzeżenia wobec Grzegorza Wierzchowskiego, m.in. dot. mobbingu”.

Sam Grzegorz Wierzchowski ma się odnieść do tych wszystkich informacji dziś na antenie Radia Maryja w audycji  „Aktualności Dnia” po godz. 13.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl