fot. PAP/DPA

W środę PE będzie debatować ws. ogłoszenia UE „strefą wolności LGBTIQ”

Nasilają się ideologiczne naciski na Polskę. Parlament Europejski w najbliższą środę ma debatować nad rezolucją w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”.  Rezolucja przewiduje nakładanie kar dla państw, które nie dostosują się do ewentualnie przyjętej rezolucji.

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. W ocenie deputowanych, którzy przedstawili projekt, prawo do równego traktowania i niedyskryminacji jest prawem podstawowym, zapisanym w traktatach UE i powinno być w pełni przestrzegane.

To, czy prawa mniejszości są łamane, mieliby oceniać brukselscy urzędnicy. Za naruszenia autorzy rezolucji chcą karać odbieraniem środków unijnych.

„Komisja powinna użyć wszystkich narzędzi – w tym postępowań, (…) a także niedawno przyjętego rozporządzenia w sprawie ochrony budżetu Unii – w przypadku braków praworządności w państwach członkowskich w celu przeciwdziałania naruszeniom praw podstawowych osób LGBTIQ w całej Unii – brzmi treść projektu.

Rezolucję, która jest wymierzona w Polskę, poparli politycy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny, Zielonych i Platformy Obywatelskiej.

– Jest to absolutny walec ideologiczny. To próba nacisku na Polskę sił liberalno-lewicowych, by nie powiedzieć lewackich. Widzimy, że ekspansja jest coraz silniejsza – podkreśliła poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa.

Polsce zarzuca się dyskryminację, brak tolerancji wobec lesbijek, gejów, bi czy transsekualistów. To absolutne kłamstwo, a prawda jest zupełnie inna. To właśnie katolicyzm jest dziś najbardziej szykanowany – zaznaczyła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

– Polska jest krajem aż nadto tolerancyjnym i otwartym. Jeśli ktoś dzisiaj w Polsce może czuć się szykanowany i zagrożony, to zdecydowanie są to katolicy, bo dochodzi do profanacji świętych dla nas symboli czy kościołów – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Parlament Europejski będzie debatować nad rezolucją w najbliższą środę. Głosowanie odbędzie się następnego dnia.

Tymczasem unijne organy ingerują także w polskie prawodawstwo. Tym razem Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa może naruszać unijne prawo.

„Kolejne nowelizacje Ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, znoszące skuteczną kontrolę sądową jej orzeczeń zgłaszających Prezydentowi RP kandydatów na sędziego Sądu Najwyższego, mogą naruszać prawo unijne” – orzekło TSUE.

Jednak sam wyrok to kolejny przypadek, kiedy dochodzi do stawienia prawa unijnego nad polskim prawem.

– Orzeczenie TSUE jest przykładem rozpychania się, wypychania kompetencji przez TSUE, a także działania pozaprawnego. Orzeczenie ma charakter polityczny, ponieważ dotyczy kwestii politycznych – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Jest też efektem wynoszenia polskich spraw przez polityków opozycji poza granice kraju.

– Jest to kolejna próba ingerowania w wewnętrzne sprawy Polski i podważania niepodległości, niezawisłości kraju, na którą wpływ mają wszyscy, którym nie podoba się to, kto rządzi Polską – wskazał specjalista ds. mediów, Mariusz Sieraczkiewicz.

Dlatego też premier Mateusz Morawiecki skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący kompleksowego rozstrzygnięcia kwestii kolizji norm prawa europejskiego z polską konstytucją.

– Nie będzie dotyczył tylko kwestii związanej z ostatnim wyrokiem TSUE, ale generalnie będzie dotyczył kwestii związanych z nadrzędnością Konstytucji RP nad prawem europejskim – powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller.

Rzecznik rządu wskazał jednocześnie, że zgodnie z utrwalonym, wieloletnim orzecznictwem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, nie ma żadnej wątpliwości co do nadrzędności polskich norm konstytucyjnych nad innymi normami prawnymi.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl