Prokuratura zbada sprawę pomocy kobietom w przeprowadzaniu domowej aborcji

Do prokuratury trafiły zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw polegających na pomaganiu kobietom w zabijaniu dzieci nienarodzonych.

Wniosek Fundacji „PRO – Prawo do Życia” dotyczy moderatorów forum aborcyjnego prowadzonego przez organizację „Kobiety w Sieci”.

Instruują oni Polki, jak poddać się tzw. aborcji w domu. Organizacja wspiera m.in. dostęp kobiet do – jak to określa – bezpiecznych usług aborcyjnych.

Choć forum zawiesiło działalność, to według Fundacji te czyny w dalszym ciągu podlegają ściganiu, bo tzw. aborcja farmakologiczna na życzenie jest w Polsce zakazana. Nie możemy pozostać bierni – mówi Jacek Kotula, działacz pro-life.

– Działalność tej lewackiej organizacji szkodzi Polsce, ponieważ chce doprowadzić do tego, by Polki mogły zabijać własne dzieci. To jest nie tylko grzeszne, ale po prostu skandaliczne, że w Polsce, gdzie rządzi PiS, takie organizacje mają jeszcze prawo bytu. One działają na niekorzyść Polski, Polek i powinny być ścigane z urzędu. Mamy nadzieję, że jak najszybciej prokuratura rozprawi się z tymi feministkami. Trzeba tutaj zmasowanych działań, jak na mafie VAT-owskie czy paliwowe – podkreślił Jacek Kotula.

W internecie uruchomiono też petycję do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o podjęcie walki ze zorganizowaną przestępczością aborcyjną. Można ją podpisać na stronie www.ratujdzieci.pl.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris powiadomił z kolei prokuraturę o działaniach, jakie podejmowane są na facebookowym profilu o nazwie „Aborcyjny DreamTeam on tour”.

Ostatnio pojawiły się tam wpisy będące niejako instrukcją, jak przeprowadzić zabójstwo poczętego dziecka i kto podejmuje się takich ,,zabiegów”. Według Ordo Iuris takie wpisy mogą wypełniać znamiona przestępstwa.

RIRM

drukuj