Wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję – u marszałka Sejmu

Wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję wraz z projektem ustawy aborcyjnej i 1 tys. zebranych podpisów trafił do marszałka Sejmu. Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu tzw. aborcji eugenicznej.

Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na rejestrację komitetu. Następnie autorzy projektu będą mieli 3 miesiące na zbiórkę min. 100 tys. podpisów.

Jak powiedziała na konferencji prasowej pełnomocniczka komitetu Kaja Godek, na tzw. aborcję eugeniczną nie zgadza się większość Polaków.

„Ta zmiana (w ustawie) wydaje się mała formalnie, ale to jest taka zmiana, która ratuje bardzo dużo ludzi, bo na 1044 aborcje w 2015 roku – 1 tys. przeprowadzono właśnie na podstawie podejrzenia wady genetycznej bądź choroby dziecka” – powiedziała Kaja Godek.

Zastępca pełnomocnika komitetu Magdalena Korzekwa-Kaliszuk podkreśliła, że nowelizacja ustawy ma zakończyć „dyskryminację chorych dzieci”.

„Ta obywatelska inicjatywa ustawodawcza to nadzieja dla dzieci, dla matek, dla rodzin. W tej chwili w Polsce można legalnie zabijać dzieci ze względu na to, że stwierdza się podejrzenie choroby lub niepełnosprawności” – powiedziała.

„Rzecz dotyczy podejrzenia choroby, a nie pewności; nigdy nie ma pewności, czy dziecko rzeczywiście jest chore, a doświadczenia wielu rodzin, u których podejrzewano pewne choroby, a dzieci rodziły się zdrowe lub w dużo lepszym stanie niż prognozowano, pozwalają nam przypuszczać, że te diagnozy często są błędne” – dodała.

Proponowana przez komitet nowelizacja ustawy aborcyjnej przewiduje zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości legalnego przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl