Prokuratura w Szwecji: aresztowany mężczyzna podejrzany o terroryzm

Mężczyzna zatrzymany po wczorajszym ataku w centrum Sztokholmu jest podejrzany o terroryzm i zabójstwa – poinformowała dziś nad ranem rzeczniczka prokuratury Karin Rosander.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu, znajdującej się w granicach stołecznej aglomeracji. Wobec niego zastosowano najwyższy w szwedzkim systemie prawnym stopień podejrzenia o popełnienie przestępstwa terrorystycznego.

Prokuratura nie podała jego tożsamości.

Szwedzka telewizja SVT podała wcześniej, powołując się na źródła policyjne, że w piątek późnym wieczorem policja zatrzymała drugiego mężczyznę. Według SVT, możliwy jest związek między tymi mężczyznami.

Policja nie potwierdziła jednak zatrzymania drugiego mężczyzny.

Miejsce na głównej ulicy handlowej Sztokholmu, Drottninggatan, gdzie w piątek po południu ciężarówka wjechała w tłum zabijając cztery osoby, a 15 raniąc, odwiedził szef szwedzkiego rządu Stefan Loefven. Premier rozmawiał z policjantami i złożył kwiaty w miejscu tragedii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl