fot. PAP/ Radek Pietruszka

Prokurator krajowy odpowiada na publikację „GW”. „Nieprawdziwe informacje”

„Na moją kampanię wyborczą w 2011 r. przeznaczyłem wyłącznie środki swoje i najbliższych mi osób. Nikogo też nie prosiłem ani nie upoważniłem do zbierania funduszy na kampanię” – pisze w oświadczeniu przesłanym portalowi tvp.info prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. W ten sposób odniósł się do publikacji „Gazety Wyborczej” o jego rzekomej wiedzy odnośnie „afery PCK”.

W piątkowej publikacji „Gazety Wyborczej” o aferze w Polskim Czerwonym Krzyżu napisano, że wrocławski biznesmen Romuald Ś. – który w 2016 r. został tymczasowo aresztowany i oskarżony o wielomilionowe oszustwo wobec obligatariuszy swojej spółki – miał finansować kampanie wyborcze dolnośląskich polityków PiS.

Jak wskazano w publikacji „GW”, „w sprawie pojawia się nazwisko prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego”.

Gazeta cytuje też biznesmena, który wskazał, że jeden z polityków PiS miał zgłosić się do niego z prośbą, „aby wyłożyć kolejne środki na kampanię Bogdana Święczkowskiego”. Dodał, że odmówił finansowania kampanii Święczkowskiego, bo go nie znał.

Prokurator krajowy w oświadczeniu wysłanym portalowi tvp.info oświadczył, że dzisiejsza publikacja „Wyborczej” „zawiera nieprawdziwe informacje”.

„Na moją kampanię wyborczą w 2011 r. przeznaczyłem wyłącznie środki swoje i najbliższych mi osób. Nikogo też nie prosiłem ani nie upoważniłem do zbierania funduszy na kampanię” – wskazał prokurator krajowy.

Dodał, że „to prokuratura pod moim nadzorem jako Prokuratora Krajowego prowadziła śledztwo, a następnie postawiła w nim zarzuty popełnienia poważnych przestępstw Romualdowi Ś”.

„Za moją wiedzą prokuratura występowała o tymczasowe aresztowanie dla niego, które stosowane było przez blisko roczny okres. Romuald Ś. może więc mieć powody, aby mnie nie darzyć sympatią. Polskie prawo pozwala podejrzanym w postępowaniach karnych kłamać i taki charakter mają konfabulacje Romualda Ś.” – czytamy w oświadczeniu Święczkowskiego.

TVP Info/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl