fot. PAP/Łukasz Gągulski

Program przystankowy, czyli nowe przystanki kolejowe w Polsce

W krakowskiej dzielnicy Piastów ogłoszono w poniedziałek budowę przystanku kolejowego. Inwestycja powstanie w ramach tzw. programu przystankowego, który przewiduje budowę lub przebudowę ok. 200 przystanków kolejowych do 2025 roku. Wartość programu to 1 mld złotych.

Jego celem jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Obecny na uroczystości w Krakowie minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podkreślił, że program przystankowy to najprostsza forma likwidacji wykluczenia komunikacyjnego.

– Często przez miejscowości, osiedla czy w ich najbliższym sąsiedztwie przebiegają tory i szlaki kolejowe, ale nie zatrzymują się tam pociągi. Jest to negatywna korzyść dla mieszkańców, ponieważ jest hałas. Istnieje nadzieja, by można było pociągiem przejeżdżającym dojechać, ale on się niestety nie zatrzymuje. Właśnie w takim celu rząd przyjął program przystankowy, którego idea narodziła się w pałacu prezydenckim. Pan prezydent Andrzej Duda był inicjatorem programu. Rząd przekuł to w konkretną ustawę i realizujemy działania w całej Polsce – powiedział Andrzej Adamczyk.

W samym tylko Krakowie w ramach programu przystankowego powstaną trzy przystanki kolejowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl