fot. PAP/Jacek Bednarczyk

M. Wasserman zapowiada rozpoczęcie budowy metra w Krakowie

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji. Docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej Małgorzata Wasserman przedstawiła dziennikarzom założenia programu dotyczącego komunikacji w Krakowie.  Oprócz budowy metra znalazły się w nim także inne rozwiązania.

Ta spójna wizja zakłada nie tylko metro, co do którego wiadomo, że ta budowa będzie trwała dość długo, bo będzie kosztowna. Ale jeżeli jej nie rozpoczniemy, to nigdy metra mieć nie będziemy. To jest kwestia kolei aglomeracyjnej. To jest wreszcie kwestia remontu istniejących linii tramwajowych. Powiedzmy sobie szczerze: przepustowość osiągnęła swoje maksimum. Jeżeli chodzi o możliwości, one już większe nie będą. Mogą być jedynie szybsze lub bardziej bezpieczne – wskazała.

Małgorzata Wasserman oceniła, że zachętą dla krakowian, by korzystać z komunikacji miejskiej w mniejszym stopniu będzie cena biletów, a większym – szybka, sprawna i bezkolizyjna możliwość poruszania się po mieście.

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa zastrzegła jednocześnie, że po wygranych wyborach będzie też podejmować działania zmierzające do obniżenia cen za bilety na komunikację miejską.

 RIRM/TV Trwam News

drukuj