fot. flickr.com

Program „Praca dla więźniów” przynosi coraz lepsze efekty

Podkarpacie jest największym beneficjentem programu „Praca dla więźniów”. Inwestycje w więziennictwie w tym regionie przekroczyły ponad 90 mln złotych.

Od 2016 roku do teraz w całej Polsce w więziennictwie zrealizowano inwestycje na kwotę ponad 1,5 mld złotych.

– Zaczynaliśmy od przeszło 30 proc. więźniów pracujących, w tej chwili 56 proc. więźniów pracuje. Wielki sukces tego programu, wielka zasługa ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego, który jest twórcą tego programu – mówił wiceminister Marcin Warchoł.

Program „Praca dla więźniów” każdego roku przynosi coraz to lepsze efekty.

– 17 tys. osób osadzonych, które pracowały w momencie, kiedy rozpoczęliśmy program, a w tej chwili pracuje przeszło 36 tys. osób – dodał Marcin Warchoł.

A to pozwala na kolejne inwestycje. Już wkrótce powstanie najnowocześniejszy w Europie zakład karny dla kobiet, a także po 7 latach przerwy zostanie uruchomiony ośrodek szkolenia służby więziennej w Olszanicy – zapowiedział poseł PiS Piotr Uruski.

– Jako poseł podjąłem takie starania o to, aby spróbować tutaj przenieść ośrodek szkolenia służby więziennej. Występowaliśmy o to i znalazło to uznanie pana generała, jak i ministra, z czego zarówno gmina Olszanica, jak i Bieszczady bardzo się cieszą – wskazał polityk.

Służba Więzienna od lat czekała na zmiany, teraz dzięki pracy ministerstwa jest to możliwe – zaznaczał gen. Jacek Kitliński.

– Służba Więzienna jako jedyna formacja mundurowa od 1989 roku nie miała swojego programu modernizacji. Cieszę się, że koledzy z MSWiA mieli takie ustawy, które pomogły im cywilizacyjnie być w Europie, my takiego szczęścia nie mieliśmy, dopiero teraz – zaznaczył.  

TV Trwam News

drukuj