fot. PAP/Andrzej Grygiel

Program dla Śląska. Ponad 60 mld zł na rozwój regionu

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Katowicach plan dla Śląska. Przedsięwzięcie zakłada transformację regionu. Rząd przeznaczy na ten cel ponad 60 miliardów złotych.

Premier Mateusz Morawiecki przybył z samego rana do Katowic, gdzie wziął udział w posiedzeniu Rady Wykonawczej do spraw Programu dla Śląska.

– To wielki program, który ma wydobywać to, co najcenniejsze. Chodzi nie tylko o wszystkie możliwości przemysłowe, które są na Śląsku od wielu, wielu lat, ale także talenty, zdolności inżynierskie, realizacji nowych inwestycji przemysłowych, wykorzystania nauki, badań, rozwoju dla dobra gospodarki całego Śląska – mówił premier Mateusz Morawiecki.  

Plan dla Śląska zakłada transformację regionu i jego szybszy rozwój. Podejmowane działania są odpowiedzią na zmiany, jakie zachodzą obecnie w energetyce i polityce klimatycznej.

– Wszystkie poszczególne projekty w Programie dla Śląska mają na celu ochronę miejsc pracy lub tworzenie nowych miejsc pracy, a także transformację, która będzie przyciągała tutaj ludzi – poinformował premier.  

Podczas dzisiejszego posiedzenia zostały omówione konkretne projekty. Wartość programu to 62 miliardy złotych. 23 miliardy z tej sumy zostały już zakontraktowane.

– To jest już, a będzie tym bardziej największy program regionalny, jaki kiedykolwiek w tej części Europy był zaproponowany dla mieszkańców, pracowników, przedsiębiorców i zakładów przemysłowych. Wszystko po to, żeby odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób na wyzwania trzeciej dekady XXI wieku – podkreślił Mateusz Morawiecki.  

Dzisiejsze spotkanie Rady Wykonawczej do spraw Programu dla Śląska odbyło się już po raz piąty. Program jest elementem rządowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju przyjętej trzy lata temu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl