PAP/Jan Karwowski

Premier M. Morawiecki w Ząbkowicach Śląskich: Droga S8 powstanie

Przywożę tutaj do was, po konsultacjach międzyresortowych, tę drogę; droga S8 powstanie – powiedział podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier powiedział, że PiS jest „wiarygodną partią konkretu”.

„Przywożę tutaj do was, po konsultacjach międzyresortowych tę drogę, która była w ogóle nieujmowana w czasach naszych poprzedników w finansowaniu; była tylko kreską na mapie; nie było na nią finansów, ani realnych planów. Droga S8 powstanie” – zapowiedział premier.

Dodał, że zatwierdzone zostały również wnioski na budowę i remonty dróg powiatowych i gminnych w okolicach Ząbkowic Śl. i będą one sfinansowane z budżetu państwa.

„Tych kilka kilometrów dróg tylko dla waszych gmin, by łatwiej dojechać do szpitala, szkoły, do sklepu” – mówił szef rządu.

Jak dodał, rząd PiS dostrzega problemy małych miast i gmin takich jak Ząbkowice Śląskie.

„To miasto jest piękne, przed Ząbkowicami jest przyszłości” – ocenił Mateusz Morawiecki. Zauważył, że Ząbkowice Śl. są znane z krzywej wieży, która znajduje się w sąsiedztwie Rynku.

„Słyszałem, że ma tu dziś podobno przejechać Grzegorz Schetyna; mówię podobno, bo wczoraj miał nie przyjeżdżać, a przedwczoraj miał przyjeżdżać. Pan Grzegorz Schetyna podobno jest za związkami partnerskim, ale wcześniej mówił, że jest przeciwko związkom partnerskim. Mówił też, że <<500 plus>> jest nierealne, że się w budżecie nie zepnie, a później mówił, że <<500 plus>> zostanie. Podobno jest za, podobno jest przeciw. PO jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje” – zaznaczył premier Morawiecki. Jak dodał, najważniejsza w polityce jest wiarygodność i uczciwość.

„PiS jest partią, która dotrzymuje słowa” – mówił.

Podkreślił, że dziś Polska jest na zakręcie dziejowym.

„Pociąg pod hasłem dobrej zmiany jedzie, ale ona ma ważny przystanek 13 października i tam trzeba skasować bilet, wrzucić kartę wyborczą na PiS do urny” – apelował premier. Podkreślił, że trzeba też mobilizować znajomych i przyjaciół, aby zagłosowali na PiS. Według premiera zbliżające się wybory są najważniejsze od 30 lat.

„Musimy zwyciężyć, nie oddamy Polski; Polska musi być w naszych, polskich rękach” – oświadczył szef rządu.

Dodał, że Polska „ma być wszystkich Polaków”.

„Nie tylko grup interesów, pod wpływem zagranicy, która poklepuje nas po plecach, a ktoś się z tego cieszy. Polska musi być sprawnie zarządzanym państwem, a stała się taka pod rządami PiS” – zaznaczył. Zdaniem premiera PiS jest gwarantem tego, że będzie kontynuowana polityka społeczna.

„Zrobiliśmy więcej niż obiecaliśmy. Cztery lata temu <<500 plus>> było obiecany na drugie, trzecie dziecko i każde kolejne, a wprowadziliśmy również na pierwsze” – powiedział.

Mateusz Morawiecki zauważył, że za rządów PiS Polska się rozwija.

„Chcemy by nasza młodzież nie wyjeżdżała z Polski; chcemy by dla młodych ludzi były tu najlepsze perspektywy, dlatego wdrożyliśmy bez podatku PIT dla młodych – przełomowy projekt” – mówił. Podkreślił, że o ten projekt pytany jest w USA.

„Ten projekt podziwiany jest w Europie Zachodniej. Pytają jak to możliwe, że was na to stać. To jest możliwe dzięki PiS. Pogoniliśmy mafie vatowskie, pogoniliśmy przestępców podatkowych” – podkreślił.

Przypomniał, że został wdrożony szczelny system podatkowy.

„Wdrożyliśmy w ministerstwie finansów rozwiązania, które spowodowały, że w naszym budżecie jest kilkadziesiąt miliardów złotych więcej. To pieniądze na drogi w Ząbkowicach, na remont, na drogę S8, na poszerzenie, tu w Ząbkowicach, specjalnej strefy ekonomicznej” – powiedział premier.

Zadeklarował, że PiS chce by Polacy zarabiali jak najwięcej.

„Chcemy kontynuować naszą rewolucję godności PiS. Dlatego ogłosiliśmy takie wzrost płacy minimalnej, który spowoduje, że w najbliższych czasach Polacy będą jeszcze więcej zarabiać” – zapowiedział. Dodał, że Polacy muszą żyć na poziomie europejskim.

„I to jest nasz program” – podkreślił premier. Według niego fundamentem zmiany jest „polski patriotyzm”.

„Trzeba wierzyć w Polskę; Polska jest najpiękniejsza” – oświadczył.

PAP

drukuj