fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier M. Morawiecki: Chcemy jako państwo polskie być jeszcze bardziej pomocnym partnerem dla polskich przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Śląsku mówił o propozycjach Polskiego Ładu skierowanych do przedsiębiorców. Odwiedził firmę Eko-Okna – jedną z największych tego typu w Europie.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że polska gospodarka w czasie pandemii potrafiła się obronić. Ważną rolę odegrał rozwijający się polski eksport. Jednym z przykładów jest firma Eko-Okna w Kornicach, która jest jednym z największych producentów okien w Europie.

– Polskie okna to właściwie produkt, który staje się nie tylko naszym podstawowym produktem eksportowym, ale w bardzo wielu domach, mieszkaniach, budynkach i budowlach na zachodzie Europy to polski produkt nr 1 – ocenił premier RP.

Mateusz Morawiecki dodał, że ten biznes cały czas się rozpędza o blisko 5 proc. rocznie w skali kraju. Takie firmy jak Eko-Okna potrzebują jednak pomocy od państwa, nawet w najprostszych sprawach.

– Nasz rozwój opiera się przede wszystkim na ludziach, bo firma to są ludzie. W tej chwili zatrudniamy ponad 7,5 tys. pracowników i to jest nasz kapitał, który nas ciągnie do przodu i dzięki któremu rośniemy – wskazał Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien.

Na potrzeby przedsiębiorców, właśnie w obszarze eksportu, ma odpowiadać Polski Ład, który przewiduje promocję i wzmocnienie polskiego biznesu za granicą.

– Chcemy jako państwo polskie być jeszcze bardziej pomocnym partnerem dla polskich przedsiębiorców, bo pamiętajmy: polski eksport to repatriacja kapitału do Polski – poinformował Mateusz Morawiecki.

Przez ostatnie ćwierć wieku w Polsce wskaźniki importu były znaczenie wyższe od wskaźników eksportu. Dzięki takim firmom jak Eko-Okna ten trend się zmienia. Stąd potrzeba wsparcia od państwa – ocenił Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl