PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Mam nadzieję, że kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym

Mam nadzieję, że pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym – powiedział w czwartek Mateusz Morawiecki podczas uroczystości desygnowania go na urząd premiera.

Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za okazane zaufanie oraz za możliwość kontynuacji misji „poprawy standardu życia Polaków”.

„Chcę to z całą mocą podkreślić, że te dzieła, które Polacy nagrodzili rzeczywiście bezprecedensowym wynikiem (wyborów) przy najwyższej frekwencji, te ponad 8 mln głosów Polaków, świadczą o ich zaufaniu” – podkreślił szef rządu.

Zwracając się do prezydenta, Mateusz Morawiecki powiedział, że „te dzieła” nie byłyby możliwe bez zaufania głowy państwa, jego konstruktywnej i bliskiej współpracy oraz merytorycznej oceny wielu projektów i współpracy ekspertów.

„To rzecz niezwykle cenna, bardzo ważna z punktu widzenia naszej zdolności do wdrażania bardzo ważnych projektów dla obywateli, dla całego społeczeństwa” – przekonywał Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, „świat i Polska w szczególności stoją niewątpliwie przed ogromnymi wyzwaniami”.

„Pytań jest bardzo wiele, ale mam głęboką nadzieję, że we współpracy z panem prezydentem będziemy potrafili znajdować wszelkie odpowiedzi na te wyzwania, które są przed nami, oraz że te pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a te kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym – skokiem, który pokaże Polakom, że ten wymarzony standard życia na poziomie europejskim jest coraz bliżej” – mówił premier.

PAP/RIRM

drukuj