fot. ks. Paweł Witkowski

Profanacja popiersia św. Jana Pawła II w Paryżu

W poniedziałek przed południem doszło do profanacji popiersia św. Jana Pawła II, które znajduje się przed polskim kościołem pw. Wniebowzięcia NMP na „Concorde” w Paryżu. Nieznany sprawca oblał papieskie popiersie czerwoną farbą. Sprawą zajmuje się francuska policja.

Ks. Paweł Witkowski, proboszcz parafii na „Concorde”, rozmawiał o tej profanacji z portalem PolskiFR. Kapłan podkreślił, że zarówno on, jak i wspólnota parafii przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP są głęboko zasmuceni. Zaznaczył, że sprawą niezwłocznie i profesjonalnie zajęła się policja.

Proboszcz parafii na „Concorde” wspomniał o wielkich zasługach i osiągnięciach papieża Jana Pawła II, który „na pewno nie zasłużył na takie potraktowanie”.

– Ojciec Święty wybaczył temu, który do niego strzelał. Taką postawę możemy przyjąć wobec tego, który dokonał tej profanacji – powiedział ks. Paweł, przypominając zamach na życie Papieża z 1981 roku.

Polska parafia w Paryżu, zwana potocznie „Concorde” z uwagi na bliskość słynnego Placu Zgody, jest miejscem, w którym umieszczone zostało popiersie świętego Jana Pawła II. Kościół mieści się w dawnej kaplicy klasztornej. Budynek z wyrazistą kopułą i portykiem kolumnowym został wzniesiony w XVII wieku przez architekta Charlesa Errarda. To najstarsza i największa z polskich parafii w Paryżu.

polskifr.fr/radiomaryja.pl

drukuj