fot. PAP/Paweł Supernak

Prof. Zdzisław Krasnodębski w TV Trwam: Kampania nienawiści, która rozpętała się w UE przeciwko Polsce, to ten sam przekaz, z którym D. Tusk występuje w swojej kampanii wyborczej

Donald Tusk przyjechał z Brukseli bez programu kampanii, a jedynym programem jest nienawiść. Dzisiaj jest jakby zupełnie jasne, że kampania nienawiści, która rozpętała się w Unii Europejskiej przeciwko Polsce, to ten sam przekaz, z którym Donald Tusk występuje w swojej kampanii wyborczej – mówił prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Niemiecki polityk, szef grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, Manfred Weber, zapowiedział zwalczanie Prawa i Sprawiedliwości.

– Znam politykę europejską dosyć dobrze, dlatego nie zdziwiły mnie słowa Manfreda Webera i znam kontekst jego wypowiedzi. Myślę, że tę wypowiedź trzeba rozpatrywać na dwóch płaszczyznach, które są ze sobą powiązane, ale jednak trochę różne. Jedna płaszczyzna to są nasze relacje bilateralne niemiecko-polskie. Niemieccy parlamentarzyści nie przyjmują do wiadomości, że pewnych rzeczy – im jako Niemcom – o Polsce mówić nie wolno. Ponieważ wciąż mamy pewne sprawy niezamknięte i w Polsce ciągle jest poczucie braku zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy podczas II wojny światowej. Druga płaszczyzna to jest polityka europejska. Manfred Weber i jego grupa polityczna – w której jest również Platforma Obywatelska i PSL – tracą wyborców i zaufanie ludzi, bo stracili tożsamość. Są w Parlamencie Europejskim zdominowani przez lewicę socjalistyczną i Zielonych. Dlatego Manfred Weber jako przewodniczący dokonał pewnej wolty, ponieważ szuka sojuszników po prawej stronie sceny politycznej w Europie, między innymi we Włoszech.

Poseł do Parlamentu Europejskiego zauważył, że nie po raz pierwszy z ust niemieckiego polityka spadła krytyczna ocena dotycząca Polski oraz rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Niemcy mają wyjątkową skłonność do tego, aby mieszać się w sprawy Polski i wydawania wyroków przy zupełnej ignorancji – stwierdził prof. Zdzisław Krasnodębski.

W odpowiedzi na wypowiedź Manfreda Webera, premier Mateusz Morawiecki zaproponował debatę, która jednak została odrzucona przez przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, który jest mocodawcą Donalda Tuska.

– Myślę, że dojdzie do debaty między premierem Mateuszem Morawieckim a Donaldem Tuskiem. Oczywiście trzeba zgody obu stron, żeby taką debatę przeprowadzić, choć po części taka debata cały czas się toczy poprzez wypowiedzi polityków w różnych mediach – mówił gość programu.

Prof. Zdzisław Krasnodębski zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt związany z wypowiedzią Manfreda Webera i fałszywymi informacjami dotyczącymi Polski.

Gdyby polscy europosłowie opozycyjni kiedykolwiek – pozostając krytyczni, bo mają prawo krytykować, ale krytykować racjonalnie, broniąc tam gdzie jest interes podstawowy – oburzyli się, jak to robili politycy włoscy – broniąc interesów swojego państwa. To się jednak nigdy nie stało. To jest ta podstawowa różnica.

Poseł do Parlamentu Europejskiego zaakcentował, że Donald Tusk przyjechał z Brukseli bez programu kampanii, a jedynym programem jest nienawiść.

– Dzisiaj jest jakby zupełnie jasne, że kampania nienawiści, która rozpętała się w Unii Europejskiej przeciwko Polsce, to ten sam przekaz, z którym Donald Tusk występuje w swojej kampanii wyborczej. Potwierdza to moją hipotezę, że trudne relacje Polski z Brukselą są z powodu działań Donalda Tuska – tłumaczył.

– Gdyby Donald Tusk wygrał wybory, oczywiste jest, że będzie realizował kurs Unii Europejskiej na „super państwo”. Myślę, że będzie to polityka bardzo układna, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Donald Tusk będzie miał duże poparcie, aby jego rząd ustabilizować, ale to wszystko będzie dosyć krótkotrwałe, bo ludzie o prawicowych przekonaniach nie znikną. Dlatego,  jeżeli Donald Tusk zostanie premierem, to nie sądzę, żeby został na długo – mówił prof. Zdzisław Krasnodębski.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił termin wyborów parlamentarnych, które odbędą się wraz z referendum w sprawie przymusowej relokacji migrantów, na 15 października 2023 roku. [czytaj więcej]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl