fot. PAP/Radek Pietruszka

Prof. Z. Krasnodębski: Ważne, by Sassoli jako szef PE zachował pewną neutralność

Wybrany na szefa PE David Sassoli był dotychczas bardzo dobrym wiceprzewodniczącym PE. Ważne jest to, aby na stanowisku szefa PE zachował pewną neutralność – powiedział PAP w Strasburgu europoseł, prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS).

„Chodzi o to, aby być fair w stosunku do wszystkich grup. Prawdopodobnie ta kadencja będzie dosyć trudna politycznie, więc tym bardziej jest ważne, aby przewodniczący spełniał tę rolę we właściwy sposób” – zaznaczył europoseł PiS.

„Sassoli był chadekiem, jest wierzącym katolikiem. Był bardzo dobrym dziennikarzem. Nie był bardzo aktywnym posłem, jeśli chodzi o sprawy legislacyjne. Natomiast był bardzo dobry wiceprzewodniczącym. Wiem, że koledzy z różnych grup, również z naszej, przyjaźnią się z nim” – zaznaczył polityk.

Prof. Zdzisław Krasnodębski uważa, że Włoch był lepszym kandydatem niż typowany wcześniej na to stanowisko Bułgar Sergej Staniszew.

„Gdybym miał do wyboru tych dwóch kandydatów, (…) wolałbym Sassoliego ze względu na jego doświadczenie, biografię” – znaczył.

Parlament Europejski w Strasburgu wybrał w środę włoskiego socjalistę Davida Sassoliego na stanowisko szefa tej instytucji. W drugiej turze głosowania otrzymał on 345 głosów.

PAP/RIRM

drukuj