fot. pixabay.com

Prof. T. G. Grosse: Polityka klimatyczna Unii Europejskiej powinna iść do korekty

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej powinna iść do korekty. W przeciwnym razie Unia Europejska będzie miała bardzo duże problemy z energią – mówił na antenie naszej stacji prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.

W ciągu ostatniego roku cena pozwoleń na emisję dwutlenku węgla za tonę wzrosła prawie o 200 procent. Kilka dni temu wynosiła 90 euro – mówi prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Prognozy są takie, że cena pozwoleń może wzrosnąć nawet do 200 euro za tonę, w przyszłym roku, czyli mielibyśmy w gruncie rzeczy kilkusetprocentową zwyżkę ceny tych pozwoleń i to jest z całą pewnością jeden z elementów nakręcających inflację – ocenił profesor.

https://twitter.com/PremierRP/status/1471457031596949505

Do tego dochodzi presja gazowa ze strony Rosji o charakterze geopolitycznym, która również drenuje portfele mieszkańców Europy. Powoduje ona, że zarówno mieszkańcy, jak i przemysł dotkliwie odczuwają zwyżkę cen energii.

– Władimir Putin nie przez przypadek wywiera taką, a nie inną presję gazową na Europie, dlatego że zdaje sobie sprawę, że ta rewolucja klimatyczna w gruncie rzeczy powoduje, że Europa będzie miała bardzo duże problemy z energią – ostrzegł gość „Polskiego Punktu Widzenia”.

W tym, między innymi, z zasilaniem gospodarstw domowych w ciepło. Dlatego też, jak podkreśla ekspert, cała polityka klimatyczna, w tym również system EU-ETS powinny iść do bardzo poważnej korekty, czego na szczeblu unijnym domaga się m.in. Polska.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl