Prof. Szyszko: nowelizacja prawa łowieckiego zgodna z Konstytucją

Nowelizacja prawa łowieckiego przewiduje spełnienie wszystkich wymogów w myśl Konstytucji RP – podkreślił minister środowiska. Prof. Jan Szyszko w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja odniósł się w ten sposób do publikacji na łamach „Gazety Wyborczej” dotyczącej tej nowelizacji.

Według dziennika, myśliwi mieliby wypraszać z należącego do Skarbu Państwa lasu każdego, kto ich zdaniem będzie utrudniał polowanie. Podobnie mogliby postąpić wobec właściciela ziemi.

Dziennik twierdzi, że nowelizacja umacnia myśliwskie przywileje, tj. możliwość zabierania dzieci na polowanie oraz użycia ołowianej amunicji.

To przykład czytania prawa bez zrozumienia – podkreślił prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że polski model łowiectwa to wzór dla całego świata w zakresie koncepcji zrównoważonego rozwoju. Myśliwi użytkując zasoby przyrodnicze sterują populacjami, pozyskują te populacje, a te gatunki, na które się poluje, mają się wręcz idealnie. Słowa, które tam padają, wynikają z tego, że ci co czytają prawo, nie rozumieją tego prawa. Równocześnie wielu z nich, ze względów chociażby światopoglądowych, uważa, że zwierząt nie powinno się zabijać, drzew nie powinno się wycinać i to jest cała ich filozofia – wskazał prof. Szyszko.

Projekt nowelizacji prawa łowieckiego był konsultowany międzyresortowo, a teraz będzie dyskutowany w Sejmie. O jego ostatecznym kształcie zadecydują posłowie i senatorowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl